Virtuální prohlídky

Virtuální prohlídka je speciální fotografie, která zabere prostor v maximálním zorném úhlu 360×180°. Vidíte tak všechno kolem Vás, nad i pod Vámi. Po načtení se začne pomalu otáčet, pomocí myši nebo tlačítek s ní můžete libovolně otáčet, přibližovat či oddalovat.

Virtuální prohlídky na tomto serveru budou zobrazovat různá zákoutí Vranova nad Dyjí, vranovské přehrady a okolí. Tuhle službu ocení především turisté a lidé plánující dovolenou, kteří si budou moci před příjezdem dané místo důkladně prohlédnout.
Pokud máte zájem o virtuální prohlídku Vašeho hotelu, restaurace, penzionu, či jiné lokality KLIKNĚTE ZDE!

Kategorie virtuálních prohlídek

Prohlídky vybíráte z pravého navigačního menu, poslední přidané naleznete i na hlavní stránce vpravo dole.

Hlavním smyslem virtuálních prohlídek  je pozvat návštěvníka na skutečnou návštěvu, nebo ukázat místo na maximální úrovni pro návštěvníky, kteří se na místo nemohou dostat, ať již z finančních, zdravotních nebo jiných důvodů. Mnohdy se dostaneme také na místa veřejnosti nepřístupná.

Virtuální prohlídky obsahující ZIMNÍ ZÁBĚRY

Na skále pod Mniszkovým křížem, Most přes řeku Dyji u staré sklárny, Kaple Nejsvětější trojice (Kaple výběrčího), Mniszkův kříž, Morový sloup, Farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, Kaple sv. Ondřeje, Jan Nepomucký u staré mlékárny, Kaplička na křižovatce u benziny, Disco Kotva – Vranovská přehrada, Lodní doprava Vranov – dispečink, U převozu, Lávka na pláž, Pohled z koruny vranovské hráze, Hráz – pohled na kaskády, Loď Viktorie

Ovládání virtuálních prohlídek (zimní / letní verze, fullscreen):

Virtuální prohlídky na tomto serveru jsou zobrazovány pomocí technologie Flash. Pro správné zobrazení musíte mít tedy tento plugin nainstalován (viz. http://get.adobe.com/flashplayer/ ).

Ovládání je velice jednoduché a intuitivní. Po načtení virtuální prohlídky se můžete  pohybovat v neomezeném rozsahu 360° pomocí myši tak, že do virtuální prohlídky kliknete levým tlačítkem myši které držíte a následně pohnete kurzorem v libovolném směru.

Některé virtuální prohlídky obsahují letní a zimní variantu. K přepínání slouží 2 tlačítka v levém horním rohu virtuální scény. Do režimu celé obrazovky (tzv. fullscreen) se přepnete pomocí tlačítek v menu virtuální prohlídky.

Názorná ukázka rozmístění ovládacích prvků:

Pokud si z menu vyberete příslušnou kategorii, zobrazí se výpis dostupných prohlídek. Po kliknutí na vámi požadovanou lokalitu se otevře další okno které obsahuje virtuální prohlídu, stručný popis, dále pak interaktivní mapu s umístěním dané lokality. Některé virtuální prohlídky se nenačítají přímo, ale je zapotřebí kliknout na zelené tlačítko „Spustit virtuální prohlídku“ (virtuální prohlídka se otevře v novém okně  – je proto potřeba mít povolená „vyskakovací“ okna pro tento web!)

O dané lokalitě můžete též neomezeně diskutovat pod každou virtuální prohlídkou.