Kam za zábavou?

Vranov nad Dyjí a okolí skýtá mnoho možností jak aktivně, nebo relaxačně strávit volný čas. Pokud máte k dispozici automobil, není problém se kdykoliv a kamkoliv dopravit, pokud ne můžete si zapůjčit kolo a nebo využít služeb hromadné dopravy.
Zde naleznete základní přehled různých kulturně-zábavních institucí.

Koupání a vše okolo vody

Vranovská přehrada patří mezi nejteplejší přehrady v České republice. Teplota vody často umožňuje koupání již Vranovská přehradaod začátku června a letní sezóna zde končí teprve v první polovině září. Kvalita vody v přehradním jezeře je dlouhodobě hodnocena jako velmi dobrá. Díky pozvolnému vstupu do vody je písčitá vranovská pláž vhodná i pro malé dětí. Příznivci aktivního odpočinku zde naleznou volejbalové hřiště, pingpongové stoly, tobogán, půjčovnu loděk, vodních šlapadel a sportovních potřeb. Velmi příznivé podmínky poskytuje Vranovská přehrada i vyznavačům dalších vodních sportů (např. windsurfing a jachting).Plovárna Louka - Znojmo

Městská plovárna Louka – Znojmo - aquapark nabízí kondiční a rekreační bazény (teplota vody 26°C), ostrov s proudovým kanálem, vodní atrakce, skluzavky, tobogán, hřiště pro plážový volejbal, míčové hry, streetball, stolní tenis, dětské brouzdaliště, hřiště s prolézačkami a pískoviště.Koupaliště Pohoda - Unanov

Koupaliště Pohoda – Únanov – moderní rekreační areál zahrnuje plavecký a rekreační bazén, brouzdaliště pro děti, skluzavky, tobogán a další vodní atrakce (vodní jeskyně, masážní lůžka, divoký kanál), hřiště pro plážový volejbal, míčové hry, stolní tenis, ruské kuželky, petanque, tenisové kurty.

Laa an der ThayaTermální lázně Laa an der Thaya – 60 000 m² pro odpočinek za každého počasí: termální bazény (teplota vody 34-36°C, podvodní masáže, světelné efekty a podvodní hudba), Dětský svět (bazén a skluzavka pro nejmenší, animace pro větší děti, tobogán), Svět saunování (sauna, parní lázně, whirlpool, odpočinkové zóny). Venkovní část areálu je využívána jako letní koupaliště (teplota vody 22-26°C, lehátka a slunečníky, aquaaerobic, plážový volejbal).

Sportovně kulturní centrum Sýpka Jevišovice  – široká nabídka aktivit pod jednou střechou: bowling (2 dráhy), kulečník, kuželky, fotbálek a šipky, relaxační a wellness zóna (bazén s teplotou vody 27-28 °C, vířivka, vodní a vzduchové hřiby, podvodní masážní lavice, sauna, perličkové koupele a masáže).

Hotel Prestige - Znojmo - V hotelu Prestige čeká na všechny milovníky sportu a relaxace moderně vybavené relaxační centrum (Aquacentrum) s bazénem, vířivou koupelí, parní kabinou, saunou, soláriem a masážemi. Pokud si chcete opravdu dát do těla, pak můžete využít služeb posilovny a fitness centra s možností výběru cvičebních programů a osobním trenérem přímo v hotelu, nebo vyrazit na squash či spinning.Hotel HappyStar Znojmo

Hotel HappyStar – Hnánice (Znojmo) – Naše relaxační centrum, jehož otevírací doba je denně od 10.00 – 22.00 hod., nabízí následující vybavení: bazén (krytý), vířivka, parní kabina, sauna, fitness, solárium.
Využít zde můžete také následujících služeb: masáže, vodní masáže, kosmetika a pleťové kúry, lunární a hormonální jóga.

Bowling, kuželky

Bowling, kuželky - Sýpka JevišoviceSportovně kulturní centrum Sýpka Jevišovice – široká nabídka aktivit pod jednou střechou: bowling (2 dráhy), kulečník, kuželky, fotbálek a šipky, relaxační a wellness zóna (bazén s teplotou vody 27-28 °C, vířivka, vodní a vzduchové hřiby, podvodní masážní lavice, sauna, perličkové koupele a masáže).Bowling bar Znojmo

Bowling bar – Znojmo – toto sportovní a společenské centrum naleznete v areálu bývalé AGORY v Příměticích ve Znojmě. Při Vaší návštěvě budete jistě překvapeni příjemným prostředím, čistotou a kvalitním servisem bowlingbaru. Centrum nabízí široké spektrum možností vyžití, ať už je to Bowling, kulečník, či možnost sledování sportovních a jiných přenosů přes velkoplošnou projekci včetně možností sázek přes sázkový automat SYNOTTIP. Ve všech prostorách je přístupný internet prostřednictvím WiFi sítě.

Kino

Kino SVĚT – Znojmo – k dispozici velký a malý sál, půjčovna DVD a VHS a kavárna Žlutá ponorka.

Vyjížďky na koníchJízdárna Onšov

Jízdárna Onšov  - Blanka Horáková – Jízdárna Onšov je stanicí koňské stezky, která prochází Národním parkem Podyjí a spojuje město Znojmo s Vranovem nad Dyjí. Jízdárna leží v bezprostřední blízkosti rekreační oblasti Vranova nad Dyjí (Národní park Podyjí, Vranovské přehrada, Znojemsko). Svoje služby nabízíme nejenom rekreantům v letní sezóně, ale i návštěvníkům naší lokality mimo hlavní prázdniny. Rádi vyhovíme jak zkušenějším jezdcům, tak i úplným začátečníkům nebo rodičům, kteří svým dětem chtějí zpestřit pobyt na Vranovsku a dopřát jim nevšední zážitky v sedlech koní.

Horse Farm – Lechovice – Výuka jízdy na koních a vyjížďky do okolí Lechovic, ustájení , trénink dostihových a sportovních koní. V soukromém středisku chovu koní v Lechovicích naleznete posezení ve stylové country restauraci s barem a letní terasou s výhledem na koně.

Osada HavranůOsada Havranů – Hnanice – Agroturistická koňská stáj – nekrytá vypískovaná jízdárna – výuka a vyjížďky po okolí Národního parku Podyjí, po domluvě možnost hipoterapie a pedag.-psych.ježdění. Možnost krátkodobého noclehu až pro 40 osob. Organizace programů s koňmi pro děti -
školní výlety, protidrogové dny, sportovní soustředění. V areálu dále vinný sklep – prohlídka s ochutnávkou a posezením.

WIHAG koňský ráj – Havraníky – nabízíme Vám nesčetné možnosti k prozkoumání krajiny kolem.
Ponořte se do nádherné přírody, vypátrejte tajemství v okolí, na koni.
Postrádáte ještě určitý kus jezdecké výbavy? My ho určitě máme!
Chceme Vám představit několik našich koní. Všichni mají sice živý temperament, ale i dobrou a vyrovnanou mysl. Ověřte si to sami! Nemáme jen koně se silným charakterem, nýbrž i vše ostatní co je třeba mít jak v jezdectví tak i k péči o konì.

Chov koní farma Trnka – Křepice – Hodiny jízdy na koni se jezdí v klidném a příjemném prostředí velké, otevřené a travnaté jízdárně. Pro úplné začátečníky nabízíme hodiny základů ježdění na voltižním sedle, kde se díky madlům můžete bezpečně seznámit s pocitem jízdy na koni. Další hodiny bude začátečník absolvovat na klasickém konvenčním sedle, zpočátku na lonži, později samostatně.

Osada Koňská louka – Dyje – Marcela Mariašová – Rozvoj koňské turistiky a koňských stezek se v poslední době Osada konská loukastává velkým fenoménem. Počet rekreačních koní v naší republice stoupá a agroturistika je žádaným turistickým produktem. Cestování na koni je ekologickou formou turistiky, šetrnou k životnímu prostředí a patří k takzvané měkké turistice. Jezdci na koních se vracejí k přírodě a rozhodně ji nemají v zájmu ničit.
Vzniká síť značených stezek, které umožní jezdcům bezproblémově projet dané území a zároveň zabrání neregulovanému rekreačnímu využívání lesů a páchání škod na porostech. Je samozřejmé, že na značených stezkách, které budou křižovat i jiné turistické trasy, je nutný vzájemný respekt a dodržování určitých pravidel pro bezpečnost všech.

Paintball

Roger That! – Znojmo – Hrajte jako o život. Paintball je moderní sport při kterém se odreagujete a zároveň můžete Roger That!otestovat sebe i ostatní ve vypjatých okamžicích bojové simulace. Zapomenete, že je to jen hra, ucítíte jak vám stoupá adrenalin a vyzkoušíte si, jestli by vaše soustředění a trpělivost stačily k přežití. Zažijete nečekané situace v lese i v budovách, při kterých vám bude tuhnout krev v žilách. Tato stránka je vaší branou do světa dosud neznámých zážitků. Nabízíme kompletní vybavení ke hře. Zde se dozvíte, jak se stát členem naší paintballové komunity a získat celou řadu výhod.

MK PaintballMK Paintball – Božice/Borotice – Chcete prožít nevšední den plný napětí a zážitků? Přijďte se odreagovat a zahrajte si paintball na našem hřišti. Vybavíme až 20 hráčů, zajistíme občerstvení. Provozní doba: na základě telefonické domluvy kdykoliv. Hřiště má rozměry 80 x 85 m. Tvoří jej travnatá rovina s umělými překážkami (hřiště pro hru na vlajky) a kopec nad podzemními hangáry s přírodními (keře, terénní nerovnosti) i umělými překážkami (celé hřiště se využívá při hře Deathmatch).

zdroj vranov.info