Pro turisty

Vranov nad Dyjí je turisticky nejnavštěvovanější lokalita jihomoravského kraje. Není se taky čemu divit, je zde mnoho zajímavých míst, historických památek, obklopuje nás krásná příroda Národního parku Podyjí, ale také Vranov a Vranovská přehrada skýtá mnoho možností kulturního vyžití. Možností jak strávit volný čas je hned několik.Turistika

Tyto stránky byly vytvořeny za účelem toho, aby poskytly co nejvíce informací těm, kteří se „nás“ chystají navštívit a strávit zde svou dovolenou. Najdete zde základní informace o Vranově nad Dyjí, také stručný přehled památek v okolí, které stojí za to navštívit. Dále pak informace o Vranovské přehradě, ale také to jak strávit volný čas v blízkém okolí – možností je více, například termální lázně Laa an der Thaya, nebo vyjížďky na koních či možnost zahrát si Paintball.

Tyto velice užitečné informace doplní seznamy ubytovacích zařízení, to znamená hotely, penziony, campy a ubytovny. Ale také různé stravovací zařízení, většinou se bude jednat o restaurace.
Také zde naleznete velké množství fotografií, které vám pomohou udělat si o dané lokalitě „jistý obrázek“ a nebo také mohou posloužit k naplánování výletů.
Ale ta bezesporu nejzajímavější a nejatraktivnější věc,  jak z dálky „nahlédnout“ na krásy a zákoutí Vranova nad Dyjí budou virtuální prohlídky. Jedná se o 360 stupňové panorama vyfocené a zpracované pomocí speciálního softwaru a tudíž vám může nabídnout plný rozhled po okolí – respektive můžete se v daném místě rozhlížet tak jako kdyby jste tam ve zkutečnosti byli.

Doufám že se vám budou tyto stránky líbit a že budou nějakým způsobem užitečné a přínosné a budete se na ně často a rádi vracet…

Z toho kvanta fotografií co zde už je, bych chtěl především vyzdvihnout pár zajímavých, které by jste si rozhodně neměli nechat ujít. Především se jedná o historické foto Vranova nad Dyjí a dále pak velice zajímávé fotky ze stavby vranovské přehrady. V souvislosti s tím je také možno nahlédnout do „útrob“ vranovské hráze a podívat se na různé přístroje a hejbátka, ale také je tam zachycena chodba, která vede skrz hráz a ve které jsou umístěny různé měříci přístroje kontrolující stav hráze.
Jistě si možná vzpomenete na „dvojté“ povodně v roce 2006, první na jaře a druhé (méně ničivé) v létě, k dispozici je i pár videí. Určitě by Vám neměly uniknout fotografie okolí Vranova a krás národního parku a na konec se můžete podívat jak to ve Vranově vypadá když napadne sníh.