Apartmán „Keramika“

Červen 26, 2009 2 komentaru

Apartmán „Keramika“ se nachází v klidné části domu ve Vranově nad Dyjí. Z apartmánu se naskýtá krásný výhled na vranovský zámek.
Apartmán se skládá z 2 ložnic celkem z 6-ti lůžky a možností přistýlky. Dále pak prostorný obývací pokoj s televizí a videem. Početnější rodiny potěší velká koupelna se 2 umyvadly, vanou a sprchovým koutem. WC [...]

Zámek Vranov nad Dyjí

Červen 15, 2009 Zadne komentare

Zámek Vranov nad Dyjí ležící na jižní hranici českého státu asi 110 km od Vídně patří k nejpozoruhodnějším světským stavbám středoevropského baroka. Vznikl přestavbou ze zeměpanského románskogotického hradu, který je poprvé připomínaný k roku 1100.

Současnou podobu mu vtiskli po ničivém požáru v roce 1665 hrabata Althannové. Ti na sklonku 17. století – podle projektu proslulého [...]

Claryho kříž

Červen 15, 2009 2 komentaru

Claryho kříž je krajinnou dominantou vyrobenou z blanenské litiny a postavenou v lese nad dnešní přehradní hrází. U jeho paty je na desce německý nápis: “Na památku mého přítele knížete Karla Claryho – 1831″.

Monument zřídil majitel panství a zámku polský hrabě Stanislav Mniszek poté, co se při návštěvě Vranova během cholerové epidemie nakazil a krátce [...]

U převozu

Červen 9, 2009 Zadne komentare

Toto místo sloužilo v minulosti jako nástupiště pro převoz, který jezdil mezi hrází a pláží v době kdy ještě nebyla postavena lávka na pláž. V součastnosti je oblíbeným místem ke koupání a to nejen u místních lidí, ale i u turistů.
Zobrazit místo U převozu na větší mapě

Restaurace U Vodnáře

Červen 9, 2009 1 komentar

Restaurace U Vodnáře se nachází na poklidném místě vranovské přehrady, obklopená nádhernou přírodou s výhledem na vranovské jezero. Okouzlující atmosféra rodinné restaurace s výtečnou kuchyní a pohodou u krbových kamen nebo využití sezónní vinárny či pizzerie Vám jistě zpříjemní výlet i dovolenou ve Vranově nad Dyjí.

V letních měsících a slunečných dnech vám nabízíme posezení na [...]

Lávka na pláž

Červen 9, 2009 1 komentar

Tato 252 m dlouhá lávka zavěšená na dvou 28 m vysokých pylonech na dvakrát 108 ocelových lanech vede nad Švýcarskou zátokou. Mostovka má proměnnou šířku od 9,7 m do 6,5 m.
Zobrazit místo Lávka na pláž na větší mapě

Přehradní hráz od Claryho kříže

Červen 9, 2009 Zadne komentare

Tato virtuální prohlídka vznikla na skále u Claryho kříže. Z tohoto místa je nádherný výhled na celou hráz, jezero a údolí.

Vranovská přehrada patří mezi nejteplejší přehrady v České republice. Teplota vody často umožňuje koupání již od začátku června a letní sezóna zde končí teprve v první polovině září. Kvalita vody v přehradním jezeře je dlouhodobě [...]